Праця

До кого мені звернутись, якщо роботодавець вимагає від мене непрофесійних стосунків?

Асоціація Юридичних Клінік УкраїниЮК при Київському юридичному інституті МВС 
"Правнича клініка" НаУКМА 
"Соціальна справедливість" 
Юридична клініка "Надія" 
Юридична клініка "Легіс" 
Юридична клініка "Феміда" 
Правнича клініка Соломонового Університету 
ЮК при Національній академії ДПС України

Міністерство юстиції України

01001, м. Київ,
вул. Городецького, 13
тел.: (044) 278-37-23 – довідка із загальних питань
тел.: (044) 486-71-32 – довідка про реєстрацію і розгляд звернень та прийом громадян
Гарячі телефонні лінії мін’юсту
e-mail: themis@minjust.gov.ua

Куди звернутись, якщо виплачується заробітна плата «в конверті»?

 

Якщо Вам відомі факти порушення виплати заробітної               ДПС у м. Києві.
плати та приховування доходів від сплати податків, то 
Ви маєте право звернутися до районної податкової інспекції та 
до прокуратури, відповідно до Закону України, від 02.10.1996 
№ 393/96-ВР "Про звернення громадян".
 

Куди можна звернутись за захистом своїх прав, якщо підприємець не виплачує заробітну плату на підприємстві приватної власності і не хоче укладати з працівником трудовий договір?

  Якщо керівник підприємства не виплачує робітнику заробітну плату і не хоче укладати з працівником трудовий договір, то керівник підприємства грубо порушує Закон України “Про оплату праці” і має нести відповідальність відповідно до ч. 7 ст. 175 Кримінального кодексу України.

  Неоформлення в установлений законом строк відповідного трудового договору є грубим нехтуванням законодавства про працю. Саме це є причиною суттєвих порушень трудових та конституційних прав найманого працівника на захист та опіку зі сторони держави. А саме: права на працю шляхом укладення трудової угоди, права на включення часу роботи в трудовий стаж працівника, права на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у старості, а також у випадку хвороби, повної або часткової втрати працездатності, права на звернення до суду для вирішення трудових спорів, на відпустки.

  Відтак працівник має право звернутися до прокуратури. Адже прокуратура захищає гарантовані Конституцією України права і свободи людини та громадянина України. 

  Генеральна прокуратура України                                                    Гаряча лінія 0 (800) 507001 

                                                                                                     "Телефон довіри" м. Київ (44) 200 7987

                                                                                                     "Телефони довіри" обласних та спеціалізованих прокуратур

  Прийом громадян у Генеральній прокуратурі України проводиться без попереднього запису щодня, крім вихідних.
  Адреса приймальні - м.Київ, вул. Різницька 13/15
  ,  телефон приймальні - 280 10 20
   

Молодіжні центри праці

опубліковано 25 трав. 2019 р., 08:01 Tatyana Yakushko   [ оновлено 25 трав. 2019 р., 10:55 ]

В Україні створено та діє 16 обласних молодіжних центрів праці та молодіжний центр праці у м. Києві.

Метою діяльності молодіжних центрів праці є вирішення питань працевлаштування молоді, забезпечення її зайнятості у вільний від навчання час, сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій сфері, перепідготовка та підвищення кваліфікації молоді.

Основними завданнями центрів є:

- забезпечення прав та інтересів молодих громадян на ринку праці;

-  сприяння працевлаштуванню, підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації молоді;

-  сприяння життєвому самовизначенню, інтелектуальному, моральному, духовному розвитку молоді, реалізації  її творчого потенціалу;

-  організація зайнятості молоді у позанавчальний час;

-  залучення молоді до підприємницької діяльності, створення відповідних умов функціонування та ефективного розвитку молодіжного підприємництва;

-  надання молоді послуг, пов’язаних з профорієнтацією та підготовкою до роботи за новою професією;

-  підтримка молодіжного підприємництва;

-  забезпечення правової просвіти у молодіжному середовищі;

-  сприяння формуванню здорового способу життя.

З метою забезпечення зайнятості молоді у вільний від навчання час молодіжні центри праці створюють молодіжні трудові загони. Членами загону можуть бути учні загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних навчальних закладів, студенти та курсанти вищих навчальних закладів, а також інші категорії молоді.

Трудові права неповнолітніх

опубліковано 8 січ. 2019 р., 02:43 Державна бібліотека України для юнацтва

Стаття запозичена з сайту https://golos.kyivcity.gov.ua
Станіслав Куценко,
начальник Головного територіального 
управління юстиції у місті Києві 

Згідно з українським законодавством, особа набуває повної дієздатності тільки після вісімнадцяти років. Та юнацький максималізм завжди підганяє вперед. Тому неповнолітні бажають стати дорослими раніше та мати власноруч зароблені кошти чи накопичувати їх на реалізацію мрії... І це бажання не може не тішити батьків, які вкладають усю душу та сили у виховання дітей. 
 Тож давайте з’ясуємо, чи мають право неповнолітні працювати?

За загальним правилом на роботу приймаються особи, яким виповнилося шістнадцять років. Проте за згодою одного з батьків або особи, яка його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процес навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, яка його замінює.

Статтею 187 Кодексу передбачено, що неповнолітні, тобто особи, які не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Слід зазначити, що на кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

Трудовий договір. Як укласти?

При укладенні трудового договору з неповнолітнім обов’язковим є дотримання письмової форми. Крім того, при прийнятті на роботу неповнолітніх випробування не встановлюється.

Зміст особливої охорони праці неповнолітніх включає такі спеціальні правові заходи.

Так, забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Законодавством також передбачено, що усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові.

Молодь також має спеціальні гарантії у питаннях відпочинку. Так, щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їхньою заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

Звільнення працівників молодше вісімнадцяти років із ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей. Звертаємо Вашу увагу, що батьки, усиновителі і піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, у тому числі й строкового, коли продовження його чинності загрожує здоров'ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси.

Якщо Ваші права порушуються, звертайтесь до загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО!” за телефоном 0800 213 103. Тут Ви зможете отримати не тільки правову консультацію, але й послуги безкоштовного адвоката від держави.

 

Захищайте свої права з Мін’юстом!


1-2 of 2