Батьки повертаються з війни

опубліковано 27 трав. 2020 р., 14:33 Tatyana Yakushko
Фонд Східна Європа у межах програми All4One видав книжку для всієї сім'ї «Батьки повертаються з війни».

📗 Проєкт здійснено спільно з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

📕 Книжка пояснює дітям військових переживання їхніх батьків по поверненню із фронту.

📒 Видання розробив авторський колектив сімейних та дитячих психологів, які вже понад п’ять років працюють із військовими та їхніми близькими.

📔 Воно стало підсумком практичних занять, групових зустрічей, телефонних консультацій та ввібрала в себе історії тисячі хлопців і дівчат, батьки-ветерани яких повернулись із зони АТО/ООС.

📓 Докладніше про «Батьки повертаються з війни» можна прочитати тут: https://bit.ly/Knyga_All4One


Почуті дитячі історії автори узагальнили в розповіді головного героя – Богдана. Разом зі своєю сестрою Євою та мамою він чекає на повернення батька, а згодом – намагається зрозуміти, що сталося, збагнути емоції дорослих та власні.

Окрім історії головних героїв, яка зображує ракурс сприйняття воєнних подій дітьми, книжка містить практичні вправи, поради, завдання – те, що може сприяти емоційному возз’єднанню сім’ї. 

Автори наголошують: «Після повернення з війни потрібно повертатися і до мирного життя. Це – непросто… Повсякдення не вимагає героїзму, але потребує мужності, виваженості й терпіння». 

Книжка розрахована передусім на роботу сім’ї з психологом або соціальним робітником, який опікується цією сім’єю. Фактично це – посібник із набором інструментів для фахівця, що допоможе у подоланні труднощів родині, яка переживає нелегкий період. 

Незважаючи на те, що розробники намагались максимально врахувати досвід різних сімей, родини ветеранів АТО/ООС дуже різні, тому деякі ситуації не були включені в книжку. Так, деякі сім’ї не дочекались батька або матері зі служби: станом на травень 2020-го в Україні – більше 4 000 загиблих військових від 2014 року. Десятки тисяч солдатів зазнали поранень та отримали інвалідність на фронті – у таких сім’ях діти потребують окремої комплексної психолого-соціальної підтримки. 

З огляду на це, Фонд Східна Європа планує поширювати друковані примірники саме через фахівців, які мають профільну освіту, досвід роботи із сім’ями у складних життєвих обставинах – та зможуть передати книжку саме тій родині, якій вона насправді допоможе. Електронну версію можна скачати за посиланням: https://bit.ly/3gjcJu1 

Comments