Тенета


Основні ознаки релігійних сект

опубліковано 23 лип. 2020 р., 06:31 Ksyu Trubeckaya

За оцінкою вітчизняних науковців (О.Лавренка та А.Чернія) основними ознаками тоталітарних релігійних сект в Україні сьогодні є:
• здійснення тотального контролю свідомості, мислення, емоцій, інформації, що надходить до людини, поведінки своїх членів;
• наявність харизми лідера – «пророка», приписування йому особливої мудрості, святості, вимога беззаперечної згоди рядових членів із владою, привілеями лідера;
• відчуженість особистості від сім`ї, друзів, суспільства, різкі зміни в її системі цінностей, наявність поступових чи раптових особистісних змін;
• повна прозорість життя кожного члена групи і абсолютний авторитет лідера, лідерів (у разі закритості життя лідерів поза групою для інших членів);
• фізична, фінансова чи психологічна експлуатація членів групи, тиск на них з метою отримання грошей, пожертв;
• наявність у членів групи тоталітарного світогляду, переважання групових цілей над індивідуальними, схвалення, виправдання асоціальної, антигуманної поведінки;
• сувора дисципліна й індивідуальне членство;

Шахрайства

опубліковано 20 лип. 2020 р., 05:57 Ksyu Trubeckaya   [ оновлено 23 лип. 2020 р., 04:59 ]

Сайт "Лохотрон в Україні" - популярно про шахрайства та захист

Нормативно-правові засади протидії діяльності деструктивних релігійних організацій: вітчизняні реалії та зарубіжний досвід (2017 р.)

опубліковано 20 лип. 2020 р., 04:57 Ksyu Trubeckaya   [ оновлено 23 лип. 2020 р., 04:57 ]


Сергій Павленко,
канд. юрид. наук,
провідний науковий співробітник відділу організації науково-дослідної роботи
Національної академії внутрішніх справ

У статті розглянуто досвід зарубіжних країн щодо протидії діяльності небезпечних релігійних
організацій. Зроблено висновок, що імплементація зарубіжного досвіду в національне законодавство
дасть змогу створити ефективні механізми протидії діяльності деструктивних релігійних організацій

Що робити, якщо Ваш близький має намір подарувати секті своє житло?

опубліковано 20 жовт. 2014 р., 02:25 Державна бібліотека України для юнацтва

  • Постарайтеся вилучити у нього документи, без яких неможливо здійснення угоду та оформлення дарчих - ордер на квартиру, для квитанцій книжки сплати за електроенергію та комунальні послуги. Це той рідкісний випадок, коли бюрократична машина буде корисною і відсутність однієї-єдиної паперу може звести нанівець всі зусилля сектантів. 
  • Запам'ятовуйте найменші деталі - назви фірм, які начебто не проти провести "через себе" плановану угоду, прізвища тих, хто виявляє до неї підвищений інтерес. Вам ці дані можуть нічого не говорити - але фахівцям добре відомий перелік ріелтерів, які співпрацюють з тими чи іншими сектами. 
  • Зайдіть у житло-комунальне господарство за місцем проживання Вашого близького і поговоріть з чиновником, відповідальним за оформлення документів на квартиру. По-людські поясніть йому ситуацію і попросіть у разі, якщо ці документи хтось зажадає, відразу зателефонувати Вам. 
  • Як тільки стануть відомі імена людей, які обробляють Вашого близького, а також назва їхньої релігійної організації - напишіть заяви в міліцію й прокуратуру. Вам не обов'язково когось у чомусь звинувачувати. Просто викладіть тривожні факти, а потім повідомте сектантів про те, що зробили. Звичайно це зразу охолоджує їх запал. 
  • Коли сектанти відчують, що Ваша діяльність може привести до зриву всієї операції - почнуться загрози. Відразу повідомляйте про них правоохоронні органи. Кожна Ваша заява буде привертати до угоди додаткову увагу. 
  • Готуйтеся до того, що сектанти будуть обов'язково налаштовувати проти Вас власника житла. Повторюючи за ними, Ваш родич почне говорити, що питання, кому продати або подарувати квартиру - це тільки його справа. З юридичної точки зору він правий, на що і розраховують шахраї. Зате у Вас є такий інструмент, як громадська думка. Якщо запропоновані вище способи не працюють, ставте "на вуха" максимально широке коло осіб - родичів і друзів людини, чиновників, журналістів. Пам'ятайте, що сектанти завжди бояться розголосу і можуть відступити, навіть якщо з формального боку угода виглядає цілком законною. 

1-4 of 4