З книги "76 способів захистити вашу дитину від злочинців"

опубліковано 8 квіт. 2013 р., 06:16 Людмила Виноградова   [ оновлено 8 квіт. 2013 р., 06:16 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

Якщо ваша дитина стане слідувати тим простим рекомендаціям, які наведені нижче, ризик згвалтування буде зведений до нуля. Доньки, сини, батьки - всі повинні бути ознайомлені з цими рекомендаціями.

Незалежно від ситуації, у вашої дочки є повне право, наявне взагалі у кожного з нас, сказати "ні" і тим самим припинити будь неприйнятні дії з боку оточуючих. Якщо її не послухають, то подальша поведінка буде вже вважатися насильством. Ми ніколи не приймемо виправдань гвалтівника, ніби він втратив контроль над собою з-за незвичайною привабливості своєї жертви, так само як і виправдань грабіжника, мовляв, власники шикарних особняків самі напрошуються на те, щоб їх грабували. У гвалтівників не може бути ніякого виправдання. Якщо у світі ідеальному дівчина в просвічує одязі і могла б провести ніч в армійському бараці без всякої загрози для себе, то в нашому, недосконалому, така поведінка не дуже розсудливо. Наведені нами рекомендації розраховані тільки на тих, хто буде розумніший у своїх діях.

Оскільки заявляється не про всі мають місце випадках, то не можна привести абсолютно точні цифри, але, принаймні, дві третини всіх згвалтувань і спроб до цього були здійснені аж ніяк не незнайомцями, а людьми, які були відомі жертвам - друзями, працівниками соціальної сфери і т. д. Чи означає це, що дівчина не може розраховувати на добропорядність своїх друзів-чоловіків і відчувати себе з ними в безпеці? На щастя, вона має право на це розраховувати - більшість чоловіків, бути може, з образою і неохоче, але приймають рішучу відмову. Кілька рекомендацій, наведених далі, допоможуть істотно змінити ситуацію на користь вашої дочки.

Практично всі згвалтування, що здійснюються друзями і знайомими, трапляються, коли пара знаходиться в якомусь відокремленому місці. Ретельний аналіз подій показав: нерідко має місце вживання алкоголю або наркотиків, жертва, як правило, недостатньо добре знає нападника, згвалтування часто передує фізичний контакт між членами пари, наприклад поцілунки. У ході ще більш ретельних досліджень було встановлено, що нерідко залишає бажати кращого і глибина міжособистісних відносин, що призводить до нерозуміння психології іншої людини і специфічних сигналів, що подаються особами протилежної статі один одному. Наприклад, дослідник А. Аббі виявив, що особи чоловічої статі досить часто вбачають сексуальне запрошення в тих випадках, коли в дійсності нічого подібного не відбувається. Поняття "сексуальність" чоловіки в цілому поширюють на ще більшу кількість обставин, ніж жінки. Навіть просто рукостискання і посмішка можуть бути витлумачені ними перекручено. Перераховані спостереження допомагають підібрати ключик до того, як уникнути згвалтувань.

Нижче дані дуже важливі поради, які повинні знати і використовувати дівчатка, дівчата і молоді жінки.

Зустрічаючись з новим приятелем, будьте на очах у інших людей, поки не впізнаєте його досить добре і не зможете йому довіряти. Більшість згвалтувань знайомими відбувається в перші чотири побачення.

Помітивши, що приятель з усіх сил намагається залишитися з вами на самоті, а самі ви того не бажаєте, ідіть, і чим швидше, тим краще . Іноді чоловіки, та й жінки теж, потай влаштовують справу так, що члени пари залишаються один на один, без відома і згоди партнера протилежної статі.

Якщо під час побачення у вас з'явилося нехороше передчуття, прислухайтеся до цього. Зателефонуйте додому або використовуйте який-небудь привід для того, щоб піти. Не будучи впевненими у своїй безпеці, не дозволяйте приятелеві підвозити вас додому і не залишайтеся з ним наодинці. У багатьох випадках згвалтувань у жертв було сильне передчуття, що має щось статися, але вони цим нехтували.

Будьте тверезі. Вживаючи же алкоголь, ведіть себе обережно зі своїми товаришами, знайте, що іноді чоловіки пригощають вас спиртним чи наркотиками, розраховуючи послабити вашу здатність чинити опір і самоконтроль. Чим більше ви випили, тим більш трудомісткою і менш ефективною виявиться будь-яка форма самозахисту. Цей момент слід виділити особливо. Алкоголь і наркотики мали місце в більшості випадків згвалтувань, скоєних знайомими. Намагайтеся триматися подалі від осіб, надмірно захоплюються алкоголем або вживають наркотики. У будь-якому випадку вони - погані друзі.

Будьте уважні до "раннім тривожним ознаками потенційного гвалтівника". Ці ознаки описують як консультанти по боротьбі зі згвалтуваннями, так і самі жертви, вони включають в себе поведінка, що принижує вашу гідність, ігнорування вашої думки і різке неприйняття заперечень, домінуючий і залякували стиль поведінки, негативне або цинічне ставлення до ; жінкам, небажання бачити у вас рівного партнера, ворожо-скривджене ставлення до світу і злість, що виникає тоді, коли ви не дотримуєтесь покірно за тим, що говорить або робить ця людина. Навіть якщо згвалтування не відбудеться, тим не менше з великою часткою ймовірності можна стверджувати, що люди, що володіють зазначеними якостями, стануть піддавати вас фізичній або психологічного насильства, як тільки відносини між вами стануть більш близькими.

Придивіться до свого нового знайомого. На жаль, нерідко люди набагато відповідальніше підходять до вибору стоматолога чи автомеханіка, ніж людину, з яким збираються піти на побачення. Поговоріть про вашому знайомому з іншими знаючими його дівчатами і хлопцями. Попросіть його розповісти про себе - він буде думати, що з вами дуже приємно спілкуватися, а ви, у свою чергу, зможете переконатися у відсутності в нього "ранніх тривожних ознак". Поговоріть з ним і про секс, тоді ви будете в курсі його поглядів з цього питання і зумієте усвідомити, наскільки вони збігаються з вашими.

З самого початку дайте ясно зрозуміти знайомому , де для вас пролягають кордони дозволеного. Не чекайте того, коли він укладе вас в обійми на своєму дивані. Досягніть від нього розуміння і згоди в тому сенсі, що будь-які сексуальні дії між вами будуть відбуватися по взаємному бажанню і що в будь-який момент ви маєте право сказати "ні". Більшість людей прагнуть дотримуватися такі чіткі угоди.

Досить безрозсудно відправлятися куди-небудь з незнайомим хлопцем, "підчепивши" його на дискотеці або в іншому місці зустрічей молоді, - по суті, такий флірт загрожує багатьма небезпечними наслідками. Не дозволяйте миттєвим поривам впливати на ваші рішення. Якщо ви збираєтеся піти на побачення з людиною, з яким познайомилися таким ось чином, - подбайте про власну безпеку під час цієї зустрічі.

Якщо вас примусять порушити ваші норми сексуального поведінки, радимо вам "розкапризується". Влаштуйте істерику і постарайтеся, по можливості, втекти. Плачте й скажете, коли вас можуть почути інші люди. Вигук "Пожежа!" зазвичай більш ефективний, ніж "Допоможіть!". А вже якщо ви почнете мочитися під себе або вас вирве, так це радикальним чином вплине на еротичні фантазії та мрії насильника, і ви станете для нього менш привабливою метою, чого і потрібно. Такого роду реакція остудить запал навіть найгарячіших чоловіків. На знайомих ж інколи діють рішучі заяви про те, що ви розцінюєте їх дії як згвалтування.

Рішення надавати чи не чинити фізичний опір насильникові можете прийняти тільки ви самі, залежно від ; обставин. Якщо нападаючий загрожує зброєю, більшість експертів не радять надавати йому опір. У будь-якому випадку ви повинні оцінити ситуацію, свої можливості і діяти згідно зробленим висновків. У своїй знаменитій книзі "Я ніколи не називала це згвалтуванням" Робін Ворсоу підкреслює, що підпорядкування зовсім не означає згоду, це всього лише дії, що робляться вами для збереження свого життя. Якщо ж ви вирішили чинити опір, використовуйте для цього всі доступні засоби та будьте нещадні до гвалтівника, щоб вивести його з ладу на час, необхідний для втечі.

Відвідування класу по самообороні допоможе вам здобути більшу впевненість у собі та власних силах, що, звичайно, відчують і потенційні злочинці.

Досить широко поширена "прикордонна" ситуація, при якій дівчина живе статевим життям проти власного бажання під тиском зовнішніх обставин. Найбільш часто причиною цього є прагнення утримати хлопця, яким вона сильно захоплена. Крім того, великий вплив мають оточення, зв'язок зі старшим, досвідченішим і освіченою в сексуальному плані приятелем. Чим менш освіченої і емоційно захищеною є дівчина, тим сильніше вона схильна до впливу зовнішніх обставин. Перераховані вище рекомендації поєднанні з упевненістю в собі і розрахунком на свої сили здатні багато чого зробити для того, щоб сексу з примусу не виникало.

Якщо ваша дочка залучена в такі відносини, то, ймовірно, допомогти їй вийти з цієї ситуації буде не так-то просто. Її приятель, можливо, вдається до залякування, роз'єднує її з тими, до кого вона могла б звернутися за допомогою, і ревниво спостерігає за її поведінкою, тобто ситуація складається така ж, як і при застосуванні насильства в сім'ї одним з подружжя. Першим кроком на шляху надання допомоги вашої дочки може бути розмова про неї з досвідченим працівником центру підтримки жінок.

Дітей обох статей слід ознайомити з наведеними рекомендаціями - вони вірні і перевірені на практиці .

Ви повинні пояснити своїм синам, що залучення в сексуальні відносини шляхом насильства (неважливо, фізичного або емоційного) і зловживання не цілком свідомим станом жертви (наприклад, в результаті впливу алкоголю або наркотиків) розглядаються згідно із законом як згвалтування. На жаль, сучасна чоловіча субкультура досі включає в себе таке поняття, як "перемога над жінкою", однак слід пам'ятати, що згвалтування - це не гра, а злочин.


З книги Дж. Симонсон, Г. Маккол "76 способів захистити вашу дитину від злочинців"
Comments