Як пережити серцевий напад, якщо ви знаходитесь наодинці

опубліковано 3 лип. 2013 р., 02:25 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 лип. 2013 р., 02:30 ]

    Часто відбувається так, що серцевий напад трапляється з людьми, коли вони знаходяться в повній самоті, і нікому їм допомогти. Якщо ви раптом відчуєте, що серце ваше стало битися «неправильно» і ви близькі до непритомного стану, у вас є всього лише близько 10 секунд, перш ніж ви втратите свідомість.

     Тим часом, всі жертви серцевих нападів могли б допомогти самі собі. Для цього необхідно почати кашляти - багато разів і з дуже великою силою. Щоразу, перед тим як кашлянути, зробіть глибокий вдих, кашель повинен бути глибоким і тривалим, як ніби ви відпльовуєте мокроту глибоко з грудей.

     Вдихи і кашель повинні повторюватися кожні 2 секунди без перерв і зупинок, аж до приходу медичної допомоги, або ж аж до того моменту, поки серце знову не почне битися в нормальному ритмі.

     Глибокий вдих дозволяє кисню проникнути в легені, а кашлеві рухи «стискають» серце і змушують кров циркулювати. Цей  тиск на серце також допомагає йому відновити свій нормальний ритм. Таким чином, жертви серцевих нападів отримують додатковий час на те, щоб дочекатися приходу лікарів або доїхати до лікарні. Розкажіть про це якомога більшій кількості людей. Це може врятувати їх  життя!

     Кардіологи говорять, що якби кожен з нас поділився цією інформацією з 10 людьми, як мінімум одне життя могло б бути врятоване.

Comments