Шлюб та сім'я


Допомога батькам важкохворих дітей без інвалідності

опубліковано 8 січ. 2019 р., 03:18 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 8 січ. 2019 р., 03:18 ]

Стаття запозичена з сайта https://golos.kyivcity.gov.ua
Станіслав Куценко,
начальник ГТУЮ у місті Києві

Батькам дітей, яким не встановлено інвалідність, буде нараховуватись державна допомога. До цього переліку належать діти, хворі на важке перинатальне ураження нервової системи, важку вроджену ваду розвитку, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, важкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок, або діти, які отримали важку травму, потребують трансплантації органів чи паліативної допомоги.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для довідки, прожитковий мінімум у 2019 році для осіб, які втратили працездатність:

з 01 січня пo 30 червня – 1497 грн;

з 01 липня пo 30 листопада – 1564 грн;

з 01 грудня – 1638 грн.

Окрім того, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зміни гарантують сплату єдиного соціального внеску за одного з працездатних батьків такої дитини. Також батьки хворих дітей підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Зазначений період догляду зараховуватиметься до страхового стажу, що дає право на пенсійне забезпечення, і до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку.

Перелік документів для призначення допомоги:

- заява про призначення допомоги за відповідною формою;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

- свідоцтво про народження дитини;

- довідка про захворювання дитини.

Куди звертатись?

Для оформлення відповідної допомоги потрібно звернутися до органу соціального захисту населення.

Призначені виплати припиняються у разі:

- тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;

- влаштування дитини на повне державне утримання у разі відібрання хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.

Державна допомога – це додаткові кошти для догляду за дитиною. Зауважте, що дані виплати не залежать від одержання інших державних допомог.

Також батьки можуть розраховувати на інші виплати від держави:

- тимчасову допомогу для дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

- державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

- державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державну соціальну допомогу на догляд;

- допомогу на дітей одиноким матерям;

- державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;

- державну одноразову допомогу «пакунок малюка».

Шлях за кордон: сім'я.

опубліковано 22 бер. 2013 р., 05:46 Людмила Виноградова   [ оновлено 15 груд. 2014 р., 22:44 користувачем Tatyana Yakushko ]

Принц на білому коні, або «заміж за іноземця». Міфи і реальність.

Дві дами обговорюють заміжжя за іноземцем: 
Мені здається, що заміжжя за іноземцем нагадує міраж в пустелі. 
Там є палац, пальми і верблюд. 
А потім зникає палац, за ним – пальми, і нарешті, залишаєшся наодинці із верблюдом
.


Ми не будемо говорити про жінок, які цілеспрямовано налаштовані на серйозні стосунки із іноземцями, звертаються в надійні перевірені установи, спілкуються на мові «кандидата в чоловіки». Це окрема тема, яка вимагає серйозного дослідження «ринку шлюбних послуг», надійних і підозрілих шлюбних контор-агентств.
Мова йде про молодих романтичних або й навіть дуже практичних дівчат, які бажають познайомитись на вулиці із майбутнім «принцом».
Існує два сталих міфи, які працюють не на нашу користь. 

Перший міф – іноземці щедрі і заможні. І для них витратити на «зацьханки» сотні «баксів» - це просто. Це не завжди так. І хоч це залежатиме від характеру та особистості людини, але повірте, європейці і американці цінують кожен цент, зароблений ними. А згідно із  розповсюдженою за кордоном точкою зору про нашу країну – українські дівчата «небалувані» і навіть просту увагу будуть сприймати, як дорогоцінність. 

Міф другий – «Познайомились, закрутили роман – скоро одруження!»Але варто пам’ятати, в Європі і Америці одружуються (та й виходять заміж, а суспільство там доволі «фемінізоване») доволі пізно, коли вже твердо стоять на ногах. І часто вимагають від свого партнера саме цього – сталої позиції у суспільстві. Тому нерідко буває, що «заможний» іноземець приїжджає в Україну... розважитись. Оскільки одруження там, в його країні, вимагає від нього серйозного підходу, вибору, усвідомлення змін у власному житті. А що казати про «східних» парубків? «Гарячі» гості з Ближнього Сходу, як правило, від своїх дружин чекають дуже тихої поведінки. Так чому наші дівчата вважають, що саме вони зможуть підкорити багатовікові традиції чужих народів? Якщо красень-джигіт бажає родинного тепла, він навряд буде знайомитись на вулиці із симпатичною дівчиною у міні-спідниці. Так, для нас сьогодні, відгодованих сучасними молодіжними традиціями, оголеність красивого тіла мало що означає. Але для багатьох чоловіків, чиї дружини оголяються лише вдома і тільки для них це, на жаль, сигнал – дівчина доступна і хоче розважитись. Впевнені в собі дівчата думають, що дуже легко «зачаклують» своєю красою та доступністю іноземців. Так. Цілком можливо – тимчасово, на час бурхливого і короткого роману, заради якого він і знайомився. 
Так буває не завжди. Є й інші історії про випадкові знайомства, щасливі подружжя і таке інше. Але менталітет наш і менталітет «їх» відрізняється. Щасливі продовження стосунків бувають в поодиноких випадках.

Ще одна, не менш популярна ідея – іноземці не п’ють. А це, само собою, для нас дуже важливо. Так багато жінок України мріють про непитущих чоловіків. Втім, це не зовсім міф -  прикладом, на Ближньому Сході дійсно важко знайти «закоренілих пияків». У Америці, на жаль, це більш розповсюджений феномен. Менталітет американців не настільки відрізняється від нашого, та й культурний «мікс» відбувається постійно, знов таки, не на нашу користь. Європа в тому плані більш надійна, але і тут варто враховувати менталітет кожної країни, з представником якої ви знайомитесь. На жаль, факт непитущості ще не перекриває вищезгадані міфи.

Не соромтесь слухати і перевіряти інформацію, яку повідомляє вам новий знайомець. Часто, щоб справити враження, він може розказати про себе щось, що не відповідатиме дійсності або перевищуватиме реальне положення справ. Пам’ятайте, що практично будь-яку офіційну інформацію можна знайти в Інтернеті. Слухайте, що вам говорять. Організації, фірми і установи зареєстровані і переважна їх більшість має власні сайти, де ви зможете підтвердити наявність такого «начальника» або «заступника», «головного менеджера» і «креативного директора». Якщо вам розповідають про наукові ступені, серйозні творчі і наукові роботи, знайте, що  кожен доктор наук, вчений має свої власні статті і розробки, і за його прізвищем і званням їх можна, знов таки, розшукати в мережі. Якщо є можливість перевірити документи іноземного знайомця, не соромтесь це зробити, оскільки якщо йому немає що приховувати, він тільки порадіє вашій обережності і серйозності!

Отже, якщо ви знайомитесь із симпатичним іноземцем на вулиці, то будьте готові до того, що це – пригода. Він звернув увагу на ваше тіло, фігуру, одяг, який для більшості чоловіків сигналізуватиме про «доступність». Навряд іноземець одразу зрозуміє, які ви вірні, надійні і сімейні дівчата. Це пригода. Коротка. Яскрава. Можливо, пристрасна. Але усього лише пригода, від якої проблем може бути більше, ніж користі. Якщо ви розраховуєте саме не пригоду «на одну-дві ночі», можливо, це саме для вас. Але якщо в вас більш серйозні плани  - варто і підходити до них серйозніше. Принаймні, досконале знання мови, культури країни, в яку ви мрієте виїхати, власна професія і незамінність в професійній або культурній сфері, скромність і впевненість в собі – все це дозволить вам знайти такого самого серйозного і надійного супутника життя.

Петрова   О.


1-2 of 2